KALİTEMİZ

Tüm seviye ve branşlarda nitelikli, kaliteli ve özgün içerikleriyle yeni neslin çocuklarına hitap eden, algı seviyelerini artıran ve kazanım edinimlerini kalıcı kılan kaynaklar üretmektedir.

Vizyonumuz

Alanında uzman kadromuz ile Türkiye’nin en değerli yayınevi olmaktır.

Misyonumuz

Tüm branş ve seviyelerde eğitim sistemiyle her zaman uyumlu, akademik ve tasarım bakımından öğrenci ile öğretmenlerin tüm beklentilerini karşılayan güncel ürünlerle yayın sektöründe lider
olmaktır.

Biz Kimiz?

Fenomen Okul (Gama Okul) 2015 yılında KURMAY Yayın Grubu bünyesinde faaliyete geçmiştir. Tüm branşlarda uzman yazar kadrosu tarafından hazırlanan kaynaklar okul öncesinden üniversite hazırlık seviyesine kadar Türkiye’nin dört bir tarafında pek çok okulda yaygın olarak kullanılmaktadır. Basılı ve dijital kaynakların tamamının kazanım ve hedefleri MEB müfredatı ile uyumludur.

İlkokulda,

Fenomen Çocuk Yayınları ilk kez 2020 yılında ve ardından 2021 yılında yayımlanan ilkokul seviyesindeki kitaplarında sergilediği yeni nesil içerikleri ve yüksek performans ile Kurmay Yayın Grubu bünyesindeki ışıltılı yerini almıştır.

İlkokul seviyesinde Türkçe, matematik, fen bilimleri, hayat bilgisi ve İngilizce branşlarında alanında yetkin eğitimci kadrosu ile kaliteli ve özgün içeriklere sahip nitelikli kaynaklar üretmeye devam etmektedir.

MEB müfredat programı esas alınarak hazırlanan kaynaklar değişen, yenilenen eğitim müfredatı ile uyumludur ve yenilikçi, dinamik bir anlayışla hazırlanmaktadır.

Fenomen Çocuk Yayınları, kaynaklarını gelişen ve yenilenen teknoloji ile paralel bir şekilde desteklemektedir.

Ortaokulda,

Fenomen Yayınları, değişen ve gelişen soru tarzını gündelik yaşam senaryolarıyla birleştirerek Türkiye genelinde çok beğenilen LGS’ye en yakın kaynak olarak sınav grubu ve ara grup öğrenciler için başucu niteliktedir.

Fenomen Yayınları bünyesinde Fenomen serisinin dışında KKD VE KOZ serileri de bulunmaktadır.

KKD (Haftalık Kazanım Kavrama Denemeleri) serisi, 36 hafta boyunca her haftanın kazanımını kendi içinde değerlendiren, öğrenciye hiçbir kazanımı ve bilgiyi kaçırmadan kendini sınayabilme imkanı sağlar.

KOZ (Kolay – Orta – Zor) serisi, matematik, fen bilimleri ve Türkçe branşlarında tüm ünitelerde testlerin kolay, orta ve zor şekilde sıralandığı; öğrencinin her konuyu kademeli şekilde öğrendiği faydalı bir seridir.

Orjin Okul Yayınları, ortaokul düzeyinde, alanında yetkin eğitimci kadrosuyla hazırlanan kitaplarımız yenilenen MEB müfredatına uygun, orijinal içerikleriyle gelişen teknoloji ile birlikte sürekli kendini yenilemektedir. Bu anlayış doğrultusunda kitaplarımızın daha rahat kullanılabilmesi için akıllı tahta uygulamaları ve video çözümleri mevcuttur.

Kaynaklarımızın video çözümleri ve akıllı tahta uygulamaları mevcuttur. İlkokul grubunun akıllı tahta uygulamaları interaktif (etkileşimli – oyunlu) özelliğe sahiptir.